Namaszczenie chorych

SAKRAMENT CHORYCH

Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone (Jk 5, 14-15).

Sakrament namaszczenia udziela choremu łaski Ducha Świętego, która pomaga do zbawienia, a mianowicie umacnia ufność w Bogu, uzbraja przeciw pokusom szatana i trwodze śmierci. Dzięki tej pomocy chory może znosić dolegliwości choroby, a także, jeżeli to pożyteczne dla zbawienia, odzyskać zdrowie. Sakramentu namaszczenia nie należy odkładać na ostatnie chwile życia. Mogą go przyjmować osoby poważnie chore oraz osoby w podeszłym wieku, które przystępują do sakramentów, a także poważnie chore dzieci, które osiągnęły wiek rozeznania.

Z sakramentu namaszczenia chorych w naszej parafii można skorzystać podczas Mszy św. z okazji dnia chorych oraz po uprzednim zgłoszeniu chorego w kancelarii parafialnej. W nagłych przypadkach należy kontaktować się z którymkolwiek z księży.