Ogłoszenia 1 października 2023

salwatorianie 30 września 2023

1 października 2023 r.

1. Świętujemy dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Św. Michała Archanioła. Gościmy Ks. Prowincjała, Ks. Józefa Figla, który głosi do nas kazania. Suma o godz, 11.00. O godz. 14. 00 rozpocznie się tradycyjny festyn  „Michałki”, w czasie którego będzie: charytatywny przejazd rowerowy na rzecz balu dla seniorów, start o godz. 14.00 sprzed SP 1,a także występy dzieci, DSM – u, zaproszonych artystów, warsztaty, pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego, rycerskiego, konkurs ciast, loteria fantowa, konkursy z nagrodami. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00, o 18.45 rozpoczęcie koncertu. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dokończenie prac przygotowujących naszą świątynię do konsekracji. Zachęcamy do wspólnego świętowania.
  2. W liturgii czcić będziemy:
  • w poniedziałek Wsp. Św. Aniołów Stróżów.
  • w środę Wsp. Św. Franciszka z Asyżu.
  • w czwartek Wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
  • w sobotę Wsp. Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

1. Przez cały październik zapraszamy wspólnie dorosłych i dzieci o godz. 17.30 na nabożeństwa różańcowe. Oprócz dzieci  o prowadzenie różańca prosimy: we wtorki Przyjaciół Oblubieńca, w czwartki Salwatorianów świeckich, w sobotę Żywy Różaniec.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 Msza Św.  o kanonizację bł. Franciszka Jordana, o świętość życia dla kapłanów  i o nowe powołania. Po Mszy Św. Salwatorianie świeccy zapraszają na spotkanie poświęcone duchowości salwatoriańskiej.
  3. W czwartek 5 października będzie dodatkowa Msza Św. w naszym kościele o godz. 9.00 w int. Społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Piastowie z racji Święta Szkoły.
  4. W piątek spowiedź od godziny 17.00. O 17.30 zapraszamy wszystkich na różaniec i na Mszę Św. o godz. 18.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Na godz. 17.00 zapraszamy zelatorki, zelatorów na krótkie spotkanie organizacyjne w DZ w rozmównicy, wejście główne tak jak do kancelarii. Zmiana tajemnic różańcowych po wieczornej Mszy Św.
  6. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie Rodziny bł. Edmunda w przyszłą niedzielę, 8 października, o godz, 15,00 w domu Sióstr.
  7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania rok I w poniedziałek o 19.00, rok II we wtorek o 19.00 w salce.
  8. Rafał zaprasza młodzież na pielgrzymkę do Trzebnicy i zwiedzanie Wrocławia: Termin 20 – 22 października. Koszt to 250 zł. Zapisy u Ks. Rafała.
  9. W dniach 17, 18, 19 pażdziernika organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Markowej do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i beatyfikacji Rodziny Ulmów. Odwiedzimy też Kalwarię Pacławską, Przemyśl, Krasiczyn, Miejsce Piastowe, Bóbrkę, Duklę, Strachocinę, Komańczę i Solinę. Wyjazd we wtorek rano, powrót w czwartek wieczór, Koszt to 650 zł. Zapisy w zakrystii.
  10. W październiku w naszej parafii będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.
  11. Kino Baśń w Piastowie zaprasza na seanse filmu „Ulmowie błogosławiona rodzina” od 6 do 8 października o godz. 17.00.
  12. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny w którym m.in. o roli aniołow w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia ma przyszłość. Jest też Gość Extra w cenie 14 zł.
  14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.