Strona główna

Ogłoszenia 10 grudnia 2023

salwatorianie 10 grudnia 2023
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 grudnia 2023 r.

2 niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbony obok stolika z gazetami można składać ofiary na ten cel.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę Św. Łucję
 • w czwartek Św. Jana od Krzyża
 1. Zapraszamy do udziału w roratach: w tym tygodniu roraty będą w czwartek i piątek o godz. 18.00, a w sobotę o 7.30. Od poniedziałku do środy Msze Św. wieczorne o 19.00 z naukami rekolekcyjnymi, zapraszamy na nie również dzieci dla których będzie losowanie figurek i będą mogły otrzymać adwentowe obrazki. Witamy Ks. Andrzeja Drogosia – Magistra Nowicjatu Salwatorianów głoszącego tegoroczne rekolekcje adwentowe. Ks. Rekolekcjonista w środę na Mszach Św. o 7.30, 9.30 i o 19.00 będzie zbierał kolektę przeznaczoną na formację w WSD Salwatorianów w Bagnie. Od poniedziałku do środy takie będą godziny Mszy Św. w naszym kościele z naukami rekolekcyjnymi. Zapraszamy do uczestnictwa.
 2. Chór parafialny zaprasza dzisiaj po Mszy Św. wieczornej na nabożeństwo z akatystem ku czci NMP.
 3. Zachęcamy, aby w okresie Adwentu skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Możliwość spowiedzi codziennie w czasie rekolekcji pół godziny przed każdą Mszą św.
 4. Poświęcone opłatki można nabywać ze stolika z tyłu kościoła i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 5. W środę nie będzie kręgu biblijnego.
 6. W czwartek 21 grudnia o 19.00 zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnelj.
 7. Przy wyjściu z kościoła dzieci z DSM rozprowadzają własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne oraz stroiki. Składane ofiary wesprą wakacyjny wyjazd dzieci.
 8. Parafialny Zespół Caritas prowadzi przez cały okres Adwentu zbiórkę żywności długoterminowej przeznaczoną dla osób potrzebujących. Pojemniki znajdują się z tyłu kościoła. Z serca dziękujemy.
 9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Msza Św. w int. Dobrodziejów naszego kościoła była odprawiona 8 grudnia. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. Wizytę duszpasterską – kolędę z uwagi na wcześnie rozpoczynające się ferie zaczniemy od 27 grudnia. Na stoliku z prasą, w gablocie i na stronie internetowej znajduje się plan kolędy. Aby zaprosić księdza w terminie wskazanym na planie, należy wrzucić do skarbony z tyłu w kościoła lub przekazać w kancelarii, najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem kolędy, kartkę z następującymi danymi: ulica, numer domu, nazwisko, nr tel. Można też zgłoszenia robić przez internet wchodząc na stronę parafii. Kolęda dodatkowa będzie 12 stycznia.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. Wywiad z nuncjuszem apostolskim w Polsce. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 13. Do wieczności przeszli: Janina Budzik z ul. Wesołej. Wieczny odpoczynek…