Ogłoszenia 11.06.2023 r.

salwatorianie 10 czerwca 2023

11 czerwca 2023 r.

1. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży dziękuję bardzo za ofiary składane podczas kiermaszu ciast i wpłacane na konto. Zebrano 9758 zł. Składane w poprzednią niedzielę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej wyniosły 1648 zł.
  2. Ofiary Składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdecznie za nie dziękujemy.
  • we wtorek św. Antoniego z Padwy
  • w środę bł. Michała Kozala
  • w piątek Najświętsze Serce Pana Jezusa
  • w sobotę Niepokalane Serca Najświętszej Maryi Panny
  1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie: w kościele o 17.30; na Placu Słonecznym o 19.30.
  2. W Oktawie Bożego Ciała, do czwartku włącznie, po nabożeństwie czerwcowym procesja wokół kościoła. Do udziału w tych procesjach zapraszamy dziewczynki z kwiatami.
  3. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza w poniedziałek o godz. 19.00 na Mszę św. w kaplicy domu zakonnego; po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania rok I grupa A w poniedziałek o 19.00, grupa B we wtorek o 19.00.
  5. We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim: o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, o 18.00 Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 19.00 różaniec, procesja wokół kościoła i Apel Jasnogórski.
  6. W środę kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna.
  7. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy wieczornej poświęcenie wianków.
  8. W piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W związku z odwołaniem z naszej wspólnoty zakonnej i parafii Ks. proboszcza i Ks. Józefa, w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 księża odprawia Mszę św. dziękczynną za czas posługi w Piastowie.
  10. RMS zaprasza młodzież na Salwatoriańskie Forum Młodych, które odbędzie się w dniach od 3 do10 lipca; szczegóły u ks. Rafała.
  11. Kino Baśń zaprasza od 9 do 11 czerwca o godz. 17.00 na seanse filmu „Niebo nie może czekać”. Bilety w cenie 15 i 20 zł.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o kryzysie chrześcijańskiego świata. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  13. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  14. Do wieczności przeszedł Wojciech Jabłoński z ul. Harcerskiej. Wieczny odpoczynek…