Strona główna

Ogłoszenia 17 grudnia 2023

salwatorianie 16 grudnia 2023
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 grudnia 2023 r.

3 niedziela Adwentu

 

 1. Zapraszamy do udziału w roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o 7.30.
 2. Zachęcamy do skorzystania przed świętami z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą Św.
 3. W piątek 22 grudnia od godziny 9.00 z Najśw. Sakramentem odwiedzimy chorych, prosimy o zgłaszanie osób do których nie chodzimy co miesiąc, a którzy chcieliby skorzystać z tej posługi.
 4. We wtorek imieniny obchodzić będzie ksiądz proboszcz Dariusza Partyka SDS . Msza Św. w Jego intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz.18.00. Zapraszamy serdecznie do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej w intencji solenizanta.
 5. W sobotę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo w Duchu Taize przygotowane przez młodzież wyjeżdżającą z naszej parafii do Lublany na międzynarodowe spotkanie.
 6. Za tydzień w niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Św. o godz.18.00, zadbajmy o chrześcijański charakter wieczerzy. Niech ostatnie przygotowania będą okazją do tworzenia atmosfery życzliwości, a wigilijny opłatek symbolem miłości i przebaczenia.
 7. W naszym kościele zostaną odprawione dwie „Pasterki”: o godz. 22.00, oraz o 24.00. Msze Św. w pierwszym i drugim dniu świąt będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
 8. 31 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiana za małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusz, szczególnie 25 i 50-lecie małżeństwa. Jubilatów prosimy, aby przed Mszą podali w zakrystii swoje imiona. Podczas wszystkich Mszy małżonkowie będą mogli odnowić małżeńskie przyrzeczenia.
 9. Poświęcone opłatki można nabywać ze stolika z tyłu kościoła i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 10. Uczniowie ze Szkoły nr 3 w Piastowie wraz z nauczycielami serdecznie zapraszają na Jasełka, które odbędą się w czwartek 21 grudnia o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.
 11. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek o 19.00.
 12. Ofiary składane na cele inwestycyjne w naszej parafii wyniosły 11870 zł. Serdecznie za nie dziękujemy, jak również za ofiary wpłacane na konto. Do skarbony dla Kościoła na Wschodzie zebraliśmy 2790 zł. Dziecięca Służba Maryi bardzo dziękuje za ofiary składane przy rozprowadzaniu ozdób świątecznych i sianka. Zebrano 3849,41 zł. Jeszcze dostępne jest sianko na stoliku, dziękujemy za ofiary.
 13. Siostra Małgorzata katechetka zorganizowała Kolędników Misyjnych i wraz z Panią Martą katechetką w dniu 7 stycznia po Mszy Św. o godzinie 11.00 wyruszą dwie grupy na kolędę. Zebrane ofiary będą przeznaczone na realizację projektu „Dzieciom w Kolumbii”. Każdy kto chciałby przyjąć kolędników w domu jest proszony o zapisanie się w zakrystii lub w kancelarii.
 14. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności długoterminowej przeznaczoną dla osób potrzebujących. Pojemniki znajdują się z tyłu kościoła.
 15. W lutym przez kolejne cztery soboty w naszej parafii odbędą się katechezy dla narzeczonych. Szczegóły o zapisach znajdują się na stronie internetowej.
 16. Przypominamy, że tegoroczna kolęda będzie odbywać się na indywidualne zaproszenie. Na stoliku z prasą, w gablocie i na stronie internetowej znajduje się plan kolędy. Aby zaprosić księdza w terminie wskazanym na planie, należy wrzucić do skarbony z tyłu kościoła lub przekazać w kancelarii, najpóźniej na tydzień przed planowaną wizytą, kartkę zgłoszenia. Można też zgłoszeń dokonywać przez internet wchodząc na stronę internetową parafii.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. Dodatek specjalny zatytułowany „Czekając na Nowonarodzonego.” W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.