Strona główna

Ogłoszenia 17 marca 2024

salwatorianie 16 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 marca 2024 r.
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
2. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę w salce po Mszy Św. wieczornej.
3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. na spotkanie.
4. W piątek nabożeństwa Drogi krzyżowej: dla dorosłych o godz. 8.00 i 17.15, dla dzieci o 16.30; po nabożeństwie dla dzieci będzie możliwość przyjęcia Komunii św.
5. W piątek 22 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do Góry Kalwarii. Zapraszamy chętnych. Zapisy w zakrystii. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 20.00 w kościele.
6. W piątek 22 marca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie także tych osób, które nie korzystają z comiesięcznej posługi, ale z okazji świąt chciałyby przyjąć sakramenty.
7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Przed każdą Mszą będziemy błogosławić palmy, które będzie można nabyć przy wejściu do kościoła. Ofiary składne przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny ministrantów.
8. Dziś po Mszach Świętych dzieci z Dziecięcej Służby Maryi rozprowadzają własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd dzieci.
9. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności długoterminowej dla najbardziej potrzebujących. Produkty można składać do koszy przy wejściu do kościoła.
10. W czwartek 21 marca zapraszamy na parafialne wyjście do kina na film “Powołany 2” Przed emisją filmu spotkanie z twórcami, które poprowadzi ks. Rafał. Kino „Baśń” w Piastowie, godz. 19.00. Cena biletów 20 zł., przed wejściem kupujemy bilety, a zapisy w zakrystii.
11. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów śląskich: Jasna Góra, Piekary Śląskie, Góra Św. Anny, Kamień Śląski, Wrocław – Ostrów Tumski, Krzeszów, Wyjazd 2 kwietnia we wtorek rano po świętach, powrót w czwartek wieczorem. Koszt 700 zł. Zapisy w zakrystii.
12. Wraz z chórem naszej parafii zapraszamy serdecznie naszych parafian i sympatyków na muzyczną Drogę Krzyżową zatytułowaną “Ślad Losu” w Niedzielę Palmową 24 marca ok. godziny 19.00 po Mszy Św. wieczornej.
13. Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w poniedziałek 25 marca w salce parafialnej.
14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. Wyjaśnienia o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki „Ziarna”.
15. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
16. Do wieczności przeszli: Ireneusz Kietliński z ul. Popiełuszki, Teodozja Losia z Al. Tysiąclecia, Władysław Dąbrowski z ul. Orzeszkowej, Barbara Polowczyk z ul. Dworcowej, Jadwiga Peła z ul . Styki. Wieczny odpoczynek…