Strona główna

Ogłoszenia 17 września 2023

salwatorianie 17 września 2023
 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 września 2023 r.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj przypada 84 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Pamiętamy o Tych którzy zginęli i zostali wywiezieni w głąb Rosji.
 2. W liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, patrona dzieci i młodzieży.
 • w środę Wsp. Św. Andrzeja Kim Teagon i Towarzyszy, Męczenników Koreańskich.
 • w czwartek Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 • w sobotę Wsp. Św. Pio z Pietrelciny, Kapłana.

 

 1. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy pragną, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Św., zapraszamy na spotkanie w środę 20 września na Mszę Św. o godz. 18.00 i spotkanie organizacyjne po Mszy Św.
 2. Chłopców i młodzieńców którzy chcieliby być kandydatami na ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.
 3. We wtorek po Mszy Św. odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 4. Rafał zaprasza studentów i osoby pracujące na pieszą pielgrzymkę z Porto do Fatimy, połączoną z podróżą na Maderę w dniach od 13 -19 listopada. Koszt 1900 zł. Więcej informacji u Ks. Rafała.
 5. Zbliża się termin naszego odpustu parafialnego ku czci Św. Michała Archanioła i tradycyjnego Festynu Michałki, który odbędzie się 1 października. Suma odpustowa będzie na Mszy Św. o godz.11.00, po niej procesja z Najśw. Sakramentem. Przewodniczył będzie Ks. Prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów Ks. Józef Figiel. Dzieci, dziewczynki i chłopców którzy byli w tym roku do I Komunii Św. zapraszamy by w swoich strojach wzięły udział w tej Uroczystości. Rozpoczęcie Festynu o godz. 14.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. O 18.45 rozpocznie się koncert zaproszonych artystów. Szczegóły na plakatach. Już teraz zapraszamy dzieci do udziału w konkursie The Voice of Parafia w wieku od 6 -14 lat. Tematyką jest piosenka religijna. Osoby chcące wziąć udział w konkursie, proszone są o zgłoszenie się do swojego katechety i podanie tytułu piosenki, którą chciałyby zaprezentować, oraz dostarczyć linię melodyczną. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 września. Młodsze dzieci w wieku 3 – 9 lat zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, w którym dowolną techniką można przedstawić postać naszego Patrona Michała Archanioła. Rysunki można dostarczyć do dnia 24 września. Kolejny konkurs to „Nasza rodzina  w rodzinie parafialnej”. Zadanie polega na wykonaniu przez dzieci ze szkoły podstawowej z rodzicami plakatu lub albumu ukazującego Waszą rodzinę w parafii. Prace można również do 24 września składać u swojego katechety. Wyniki konkursów ogłoszone zostaną podczas festynu. Odbędzie się też tradycyjny konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Prosimy także o wsparcie, do kancelarii i zakrystii można przynosić rzeczy na loterię, można także ofiarować różne usługi, które będą cegiełką wspierającą loterię. Bóg zapłać tym, którzy już to uczynili.
 6. Ofiary składane w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w parafii wyniosły 11250 zł. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 7. W październiku w naszej parafii będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. Wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem, oraz jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Jest też wrześniowy nr Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki ziarna.
 9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.