Strona główna

Ogłoszenia 22 październik 2023

salwatorianie 29 października 2023
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 PAŹDZIERNIKA 2023 r.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną, z tej okazji ofiary składane na tacę przeznaczamy na wsparcie naszego seminarium w Bagnie i przygotowanie seminarzystów do pracy misyjnej.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w sobotę Św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
 1. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej w naszym kościele odbędzie się koncert barda Pawła Orkisza z Krakowa z zespołem z okazji 45 r. inauguracji pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na godz. 18.45.
 2. W tym tygodniu przypadają imieniny ks. Rafała. Msza św. w intencji ks. Rafała zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. Pamiętajmy o Nim również w naszych modlitwach indywidualnych.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na Mszę Św. o godzinie 19.00 w domu zakonnym, następnie na adorację i modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 5. Spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się w środę po Mszy wieczornej w salce.
 6. Grupa Światło w Mroku zaprasza wszystkich zainteresowanych na Mszę Świętą w intencji polskiej psychiatrii, chorujących psychicznie, lekarzy, terapeutów oraz rodzin wpierających opieką o potrzebne łaski w środę 25 października na godz. 19.00 do kaplicy domu zakonnego. Po Mszy Św. chętnych zapraszamy na agape do salki.
 7. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.30 Mszę Św. prymicyjną odprawi ks. Michał Sadownik nasz parafianin który wczoraj w Kijowie został wyświęcony na prezbitera. Po Mszy Św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 8. W listopadzie szczególną modlitwą otoczymy naszych zmarłych. Każdego dnia będziemy odprawiali Mszę św. i odmawiali różaniec w intencji poleconych w wypominkach. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu kościoła. Prosimy o dopisanie nazwy ulicy. Czytelnie wypełnione prosimy składać w zakrystii lub skarbonach z tyłu kościoła. Ofiary składane przy tej okazji, zgodnie z regulaminem ekonomicznym Salwatorianów, są przeznaczone na utrzymanie domu zakonnego w Piastowie oraz dzieła apostolskie naszego zgromadzenia. Jest też już księga intencji na 2024 rok.
 9. Ofiary składane w poprzednią niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wyniosły 4900 zł, serdecznie za nie dziękujmy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickie Do nabycia Gość Niedzielnym i Salwator. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 11. Prosimy aby wychodząc z kościoła Panie przełożyły białą kartkę z koszyka do dzbanu, a Panowie kolorowe. Dzieci powyżej 7 lat również. Dzisiaj bowiem jest niedziela liczenia wiernych uczestniczących w liturgii. Dziękujemy bardzo.
 12. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 13. Do wieczności przeszła Barbara Miąśkiewicz i Danuta Szymańska. Wieczny odpoczynek…