Strona główna

Ogłoszenia 24 grudnia 2023

salwatorianie 23 grudnia 2023
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 grudnia 2023 r.

4 niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj IV niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia, zachęcamy by tradycyjnie obchodzić wieczerzę zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma dzisiaj Mszy Św. o godzinie 18.00. Pierwsza Pasterka w naszym kościele o godz. 22.00, druga o północy. Taca z pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki.
 2. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Świętych niedzielny, podobnie we wtorek w Święto Św. Szczepana Pierwszego Męczennika.
 3. W środę Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Z tej okazji na Msze można przynieść wino, które poświęcone, staje się symbolem miłości św. Jana .
 4. W czwartek Święto Św. Młodzianków Męczenników.
 5. W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny. Podczas wszystkich Mszy małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. O godz. 11.00 Msza Św. w int, małżeństw które w tym roku obchodziły jubileusz szczególnie 25 i 50 – lecia. Jubilatów prosimy aby swoje imiona podali wcześniej w zakrystii. Po każdej Mszy Św. będzie też krótkie nabożeństwo dziękczynno – błagalne z okazji zakończenia Starego Roku.
 6. 31 grudnia po Mszy Św. o godz. 11.00 Dziecięca Służba Maryi odegra krótkie Jasełka Bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszamy.
 7. Za tydzień od godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko rano.
 9. 7 stycznia po Mszy Św. o godz. 11.00, 5 grup wyruszy z Kolędą Misyjną. Zapisy na kolędę w zakrystii
 10. Przypominamy, że tegoroczna kolęda będzie odbywać się na zaproszenie. Na stoliku z prasą, w gablocie i na stronie internetowej znajduje się plan kolędy. Aby zaprosić księdza w terminie wskazanym na planie, należy wrzucić do skarbony z tyłu kościoła lub przekazać w kancelarii, kartkę z danymi adresowymi, można też jeszcze robić zgłoszenia przez internet wchodząc na stronę naszej parafii. Kolęda dodatkowa planowana jest 12 stycznia, może też być w późniejszym terminie uzgodnionym indywidualnie.
 11. Od środy 27.12 do soboty 30.12 kolęda rozpoczyna się o godzinie 11:00 i będzie trwać do godziny 20:00. Od 2 stycznia będziemy chodzić od 16:30 do 20:00.
 12. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia” który przynosi odpowiedzi na pytania m. in. Dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia; czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie; jakie są korzenie bożanarodzeniowych tradycji i obrzędów.
 13. Niech zdrowie pomyślność i błogosławieństwo Wszystkim Parafianom i Gościom towarzyszy na te Święta, a solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.