Strona główna

Ogłoszenia 24 marca 2024

salwatorianie 24 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 marca 2024 r.
6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową „Ślad Losu” w wykonaniu naszego chóru parafialnego.
2. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, będzie też zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
3. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Eucharystię w Wielki Poniedziałek o godz. 18.00, po niej adoracja Najśw. Sakramentu.
4. Spotkanie Rady Parafialnej również w poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18.00 w domu zakonnym.
5. We wtorek po Mszach Św. o godz. 7.30 i 18.00 będzie krótkie spotkanie w kościele wyjeżdżających na pielgrzymkę do sanktuariów śląskich.
6. Spotkanie rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament Chrztu Św. w czasie Świąt we wtorek po Mszy Św. w salce w domu zakonnym.
7. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności długoterminowej, którą można składać do koszów wystawionych z tyłu kościoła.
8. Spowiedź w naszym kościele będzie:
Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa od 7.00 do 8.00 oraz od 17.30 do 19.00
Wielki Piątek od 7.00 do 8.00, dla dzieci od 10.00 do 11.00 oraz po zakończeniu liturgii od ok. 20.30 do 22.30
Wielka Sobota, od 7.00 do 13.00.
9. Wielki Czwartek. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Będziemy przeżywać tajemnicę ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu w parafiach nie odprawia się innych Mszy. Do służby zapraszamy ministrantów i lektorów. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.30.
10. Wielki Piątek Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00; o 7.30 modlitwa Liturgią Godzin. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.15, dla dzieci o 11.00. O godz. 19.00 zapraszamy na Liturgię Wielkiego Piątku. Po ceremoniach przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.30. Ofiary składane przy okazji adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje tzw. post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości spożywanych posiłków.
11. Wielka Sobota. Zachęcamy do zachowania skupienia i tradycyjnego postu. Od godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; o 7.30 modlitwa Liturgią Godzin. Święcenie pokarmów wielkanocnych o pełnych godzinach od 10.00 do 15.00. Liturgia Paschalna, która jest już uroczystością wielkanocną, rozpocznie się o godz. 19.00. Przed liturgią będą rozdawane świece. Z soboty na niedzielę w nocy jest też przesunięcie czasu z zimowego na letni.
12. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja rezurekcyjna i Msza św. będzie odprawiana o godz. 7.00. Podczas procesji prosimy dziewczynki z DSM i przedstawicieli grup parafialnych o niesienie poduszek, chorągwi i różańca, a panów do baldachimu. Kolejne Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W czasie świąt nie będzie spowiedzi.
13. Dziecięca Służba Maryi dziękuje za ofiary za ozdoby wielkanocne; zebrano 4400 zł.
14. Ofiary składane dzisiaj za palmy są przeznaczone na cele służby liturgicznej ołtarza. Bóg zapłać.
15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. Dodatek, który pomoże nam przeżyć Wielki Tydzień. Po Mszy dzieci mogą w zakrystii otrzymać obrazki „Ziarna”.
16. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy życzenia wielu łask Bożych.