Ogłoszenia 24 września 2023

salwatorianie 25 września 2023

24 września 2023 r.

1. W liturgii czcić będziemy:
  • w poniedziałek Wsp. Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
  • w środę Wsp. Św. Wincentego A Paulo, kapłana.
  • w czwartek Wsp. Św. Wacława, męczennika.
  • w piątek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • w sobotę Wsp. Św. Hieronima, kapłana i DK.

1. Chłopców i młodzieńców którzy chcieliby być kandydatami na ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.
  2. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Mszę Św. w kaplicy domu zakonnego w poniedziałek 25 września o godz. 19.00. Po Eucharystii odbędzie się adoracja Najśw. Sakramentu.
  3. Rafał zaprasza studentów i osoby pracujące na pieszą pielgrzymkę z Porto do Fatimy, połączoną z podróżą na Maderę w dniach od 13 -19 listopada. Koszt 1900 zł. Więcej informacji u Ks. Rafała.
  4. W piątek w Święto Św. Archaniołów zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po rannej Mszy Św. do godz. 12.00. Po południu o 15.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego i adoracja będzie trwała do godz. 18.00, zakończona Eucharystią z kazaniem. Będzie również w tym czasie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania. Zadbajmy o to by będąc w stanie łaski uświęcającej móc uzyskać odpust zupełny. W sobotę zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia”. Rozpoczęcie o godz.18.00 Mszą Św., następnie modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Wszystko to w ramach przygotowania duchowego do odpustu parafialnego ku czci Św. Michała Archanioła, który będziemy świętować w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa będzie na Mszy Św. o godz.11.00, po niej procesja z Najśw. Sakramentem. Przewodniczył będzie Ks. Prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów Ks. Józef Figiel. Dzieci, dziewczynki i chłopców którzy byli w tym roku do I Komunii Św. zapraszamy by w swoich strojach wzięły udział w tej Uroczystości.
  5. Rozpoczęcie Festynu parafialnego „Michałki” o godz. 14.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. O 18.45 rozpocznie się koncert zaproszonych artystów. Szczegóły na plakatach. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Min. Występ DSM warsztaty. Pokaz wojskowy i strażacki, obóz rycerski, dmuchańce itp.,Wyniki konkursów ogłoszone zostaną podczas festynu. Odbędzie się też tradycyjny konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Prosimy także o wsparcie, do kancelarii i zakrystii do czwartku można przynosić rzeczy na loterię, można także ofiarować różne usługi, które będą cegiełką wspierającą loterię. Bóg zapłać tym, którzy już to uczynili.
  6. Od przyszłej niedzieli przez cały październik zapraszamy wspólnie dorosłych i dzieci o godz. 17.30 na nabożeństwa różańcowe.
  7. W październiku w naszej parafii będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny. Jest też nr Małego Gościa W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki ziarna.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych