Ogłoszenia 26 listopada 2023

salwatorianie 26 listopada 2023

26 LISTOPADA 2023 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Okres Adwentu.
  • w czwartek Święto Św. Andrzeja Apostoła.
  1. Modlitwa różańcowa za zmarłych z kartek wypominkowych codziennie do 30. Listopada o godz. 17.3 W kolejne dni będziemy modlić się za zmarłych poleconych przez mieszkańców z poza parafii i bez adresu.
  2. W środę po Mszy św. wieczornej w salce dbędzie spotkanie Kręgu biblijnego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  4. W piątek spowiedź popołudniu od godziny 16.45, o 17.20 możliwość przyjęcia Komunii Świętej, ale zachęcamy do pozostania na adoracji Najśw. Sakramentu, od 17.30 i na Eucharystii o 18.00.
  5. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 9.00.
  6. Msza Św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o 18.00. Różaniec o 17.30.
  7. W sobotę na wieczornej Mszy zostaną poświęcone opłatki, które w okresie Adwentu będzie można nabywać ze stolika z tyłu kościoła i w kancelarii parafialnej.
  8. Grupa Światło w mroku zaprasza na wspólne oglądanie filmu „Prosta historia Davida Lyncha do salki domu zakonnego w sobotę 2 grudnia o godz. 16.00. Film porusza temat przebaczenia. Po filmie możliwość rozmowy i podzielenia się refleksjami. Zapraszamy.
  9. Piastowski Klub Krwiodawców oraz Hufiec ZHP w Piastowie serdecznie zapraszają do udziału w ostatniej już w tym roku Akcji Krwiodawstwa. Ambulans oczekiwał będzie 2 grudnia (sobota) na parkingu LO przy ul. 11 Listopada 2 w godz. Od 9.00 do 13.00. Z zachowaniem wszelkich zasad epidemiologicznych, krew może oddać każdy w wieku od 18 do 65 lat. Należy być po lekkim posiłku i posiadać przy sobie dokument z numerem PESEL.
  10. Za tydzień adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickie W Gościu Niedzielnym m. in. o tym co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia, W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  13. Do wieczności odszedł Śp. Jan Milczarczyk z ul. Grunwaldzkiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..