Strona główna

Ogłoszenia 26 listopada 2023

salwatorianie 26 listopada 2023
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 LISTOPADA 2023 r.

34 NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Okres Adwentu.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w czwartek Święto Św. Andrzeja Apostoła.
 1. Modlitwa różańcowa za zmarłych z kartek wypominkowych codziennie do 30. Listopada o godz. 17.3 W kolejne dni będziemy modlić się za zmarłych poleconych przez mieszkańców z poza parafii i bez adresu.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej w salce dbędzie spotkanie Kręgu biblijnego.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 4. W piątek spowiedź popołudniu od godziny 16.45, o 17.20 możliwość przyjęcia Komunii Świętej, ale zachęcamy do pozostania na adoracji Najśw. Sakramentu, od 17.30 i na Eucharystii o 18.00.
 5. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 9.00.
 6. Msza Św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o 18.00. Różaniec o 17.30.
 7. W sobotę na wieczornej Mszy zostaną poświęcone opłatki, które w okresie Adwentu będzie można nabywać ze stolika z tyłu kościoła i w kancelarii parafialnej.
 8. Grupa Światło w mroku zaprasza na wspólne oglądanie filmu „Prosta historia Davida Lyncha do salki domu zakonnego w sobotę 2 grudnia o godz. 16.00. Film porusza temat przebaczenia. Po filmie możliwość rozmowy i podzielenia się refleksjami. Zapraszamy.
 9. Piastowski Klub Krwiodawców oraz Hufiec ZHP w Piastowie serdecznie zapraszają do udziału w ostatniej już w tym roku Akcji Krwiodawstwa. Ambulans oczekiwał będzie 2 grudnia (sobota) na parkingu LO przy ul. 11 Listopada 2 w godz. Od 9.00 do 13.00. Z zachowaniem wszelkich zasad epidemiologicznych, krew może oddać każdy w wieku od 18 do 65 lat. Należy być po lekkim posiłku i posiadać przy sobie dokument z numerem PESEL.
 10. Za tydzień adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickie W Gościu Niedzielnym m. in. o tym co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia, W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 13. Do wieczności odszedł Śp. Jan Milczarczyk z ul. Grunwaldzkiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..