Ogłoszenia 28.05.2023 r.

28 maja 2023 r.

8 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj młodzież przygotowująca się do Światowych Dni Młodzieży rozprowadza ciasta. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu.
  • w poniedziałek Najświętszą Maryję Pannę, Matkę Kościoła
  • w środę Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
  • w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w sobotę św. Karola Lwangę i Towarzyszy
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od czwartku czerwcowe: w kościele o godz. 17.30, na Placu Słonecznym o 19.30.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  3. W czwartek o 18.00 Msza św. o kanonizację bł. Franciszka Jordana, o świętość życia kapłanów i o nowe powołania. Po Mszy Salwatorianie świeccy zapraszają na spotkanie w duchu bł. Franciszka.
  4. W piątek spowiedź przed ranną Mszą św. oraz po południu dla dzieci, zwłaszcza dzieci komunijnych: o godz. 16.00 dla dzieci z SP nr 3; o godz. 16.30 dla dzieci z SP nr 1. Po zakończeniu spowiedzi dla poszczególnych szkół możliwość przyjęcia Komunii św. Spowiedź dla dorosłych od godz. 17.15.
  5. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
  6. W sobotę o 17.15 kolejne rozważanie w ramach pierwszych sobót miesiąca, różaniec i litania do NSPJ, Msza św. w intencji Żywego różańca i zmiana tajemnic.
  7. Za tydzień od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii wielkanocnej. Zachęcamy jednak do częstego przyjmowania Komunii św., która jest naszym pokarmem na życie wieczne.
  9. Za tydzień o godz. 12.30 Ks. proboszcz zaprasza na Mszę św. dziękczynną z okazji 25 lat kapłaństwa.
  10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Dziękczynienia. Ofiarami składanymi do skarbon będziemy wspierać budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. co oznacza sformułowanie z koronki o ofiarowywaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  12. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  13. Decyzją Księdza Prowincjała Salwatorianów i Jego Rady, z dniem 30 czerwca pracę w naszej parafii zakończą: proboszcz Maciej Chwarścianek, skierowany do wspólnoty salwatorianów w Zakopanem w funkcji proboszcza oraz ks. Józef Baron skierowany do wspólnoty salwatorianów w Zakopanem w funkcji superiora. Jednocześnie informujemy, że od 1 lipca do naszej wspólnoty zakonnej i parafii zostali skierowani: ks. Dariusz Partyka z Zakopanego w funkcji proboszcza oraz ks. Janusz Bola z Zakopanego w funkcji pomocy duszpasterskiej.
  14. Do wieczności przeszli: Alicja Sotomska z ul. Harcerskiej, Jerzy Lesiak z ul. Ogrodowej, Krystyna Sokołowska z ul. Styki, Iwona Kalata z ul. Popiełuszki. Wieczny odpoczynek