Ogłoszenia 29 październik 2023

salwatorianie 29 października 2023

29 PAŹDZIERNIKA 2023 r.

1. Dzisiaj o godz. 12.30 Msze Św. prymicyjną odprawi nasz rodak Ks. Michał Sadownik, po Mszy udzieli Pymicyjnego Błogosławieństwa i będzie rozdawał prymicyjne obrazki. Życzymy .księdzu neoprezbiterowi błog. Bożego i opieki Matki Kapłanów w pracy duszpasterskiej.
  2. Jutro swoje imieniny obchodzi ks. Przemysław Marszałek, nasz Superior. Msza św. w intencji ks. Przemysława będzie odprawiona o godz. 18.00. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach indywidualnych.
  3. Po Mszach św. młodzież z naszej parafii rozprowadza znicze. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów
  4. We wtorek zapraszamy na Czuwanie ze Świętymi. Rozpoczęcie Mszą Św, o godz. 18.00, później wprowadzenie relikwii i Wieczór Uwielbienia. Zakończenie około 21.00 Apelem Jasnogórskim
  5. W środę w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św., które w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00; Msze św. na cmentarzach Gołąbki i Żbików o godz. 11.00.
  6. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.w naszym kościele o g: 7.30, 9.30 i 18.00.
  7. Od 1 do 8 listopada za nawiedzenia cmentarza można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, przyjęcie tego dnia Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Ponadto, odpust zupełny przy zachowaniu tych samych warunków można uzyskać za nawiedzenie kościoła lub kaplicy w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
  8. Od środy codziennie o godz. 17.30 różaniec za zmarłych. W kolejne dni będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach przez mieszkańców ulic:
  • czwartek z ul. Asnyka i Tysiąclecia
  • piątek z Jerozolimskich oraz ul. Brandta, Brzozowej, Chabrowej Broniewskiego
  • sobota z ul. Daniłowskiego, Dębowej, Dworcowej
  • niedziela z ul. Dygasińskiego, Fałata
  1. Kartki wypominkowe można zabierać ze skarbon i składać w zakrystii, kancelarii lub wrzucać do skarbon z tyłu kościoła.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwsz piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 Msza św. o kanonizację bł. Franciszka Jordana, o świętość życia dla kapłanów i o nowe powołania..
  3. W piątek spowiedź przed ranną Mszą św. oraz dla dzieci od 17;następnie rożaniec za ++ o 17, 30 i Eucharystia o 18.00.
  4. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00
  5. W sobotę o 30 różaniec, po nim Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na godz 15.00 na bal Wszystkich Świętych. Udział bezpłatny. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę przedstawiciele trzeciego zakonu paulistów zaproponują Ewangelie na każdy dzień 2024 Można je będzie nabyć po każdej Mszy św. w cenie 15 i 30 zł.
  8. Za tydzień od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny. A w nim o drodze do wieczności. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  11. Do wieczności przeszedł Michał Szatkowski z ul . Kraszewskiego… Wieczny odpoczynek…