Ogłoszenia 4.06.2023 r.

salwatorianie 3 czerwca 2023

4 czerwca 2023 r.

1. Przeżywamy Święto Dziękczynienia. Ofiarami składanymi do skarbon wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  2. proboszcz z okazji jubileuszu kapłaństwa zaprasza serdecznie parafian dziś o godz. 16.00 na kawę i ciastko w ogrodzie domu zakonnego.
  • w poniedziałek św. Bonifacego
  • w czwartek Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa
  • w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego
  1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie: w kościele o 17.30; na Placu Słonecznym o 19.30.
  2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Msze będą odprawione o godz. 30, 9.30 i po zakończeniu procesji ok. 11.45 oraz o 18.00. Po Mszy odprawianej o godz. 9.30 wyruszymy w procesji eucharystycznej. Przejdziemy ulicami: Orzeszkowej, Sienkiewicza, Słońskiego, Norwida, Orzeszkowej. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Przyjaciół Oblubieńca z małżeństwami z Ekip Notre Dame, Salwatorianów świeckich, młodzież iliturgiczną służbę ołtarza. Bardzo prosimy, aby na trasie procesji, jeśli to możliwe, nie parkować samochodów. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Dzieci pierwszokomunijne prosimy o przyjście w strojach komunijnych, przedstawicieli grup o niesienie sztandarów, panów do baldachimu. Osoby, które mogą ofiarować płatki prosimy o przynoszenie ich do zakrystii.
  3. W Oktawie Bożego Ciała, codziennie po nabożeństwie czerwcowym, procesja wokół kościoła. Do udziału w tych procesjach zapraszamy dziewczynki z kwiatami.
  4. W piątek po Bożym Ciele przebywającym na terenie naszej diecezji udzielona jest dyspensa od wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Korzystających z niej zachęca się do odmówienia modlitwy w intencjach ojca świętego.
  5. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. rozmowa z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  7. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  8. Do wieczności przeszedł Tadeusz Zieliński z ul, Struga. Wieczny odpoczynek…