Ogłoszenia 7 stycznia 2024

salwatorianie 7 stycznia 2024

7 stycznia 2024 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia i dziękujemy Bogu za dar chrztu świętego.
  2. Dzisiaj adoracja od godz. 17.00.
  3. Witamy w naszej parafii ks. Dominika Truchana z Wolontariatu Misyjnego Salwator, który głosi słowo Boże i zbiera do puszki ofiary na salwatoriańskie misje.
  4. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdecznie za nie dziękujemy.
  5. Spotkanie kandydatw do bierzmowania rok 1 w poniedziałek o 19.00 w salce na plebanii, rok 2 we wtorek o godz19.00.
  6. Salwatoriański Osrodek Powołań zaprasza na ferie zimowe w Zakopanem pod hasłem „Spotkanie na szczycie” w dniach 22-27 stycznia. Koszt wyjazdu 350 zł.
  7. Młodzież i studentów zapraszamy na wyjazd z RMS-em do Trzebini oraz na pielgrzymkę do Hiszpanii i Wyspy Kanaryjskie, Szczegóły u ks. Rafała.
  8. W przyszłą sobotę zapraszamy na Charytatywny Turniej Siatkówki w SP nr 1 z wpisowym w postaci rzeczy dla bezdomnych. Szczegóły u ks. Rafała.
  9. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w przyszłą niedzielę, 14 stycznia o godz. 15.00 w domu Sióstr.
  10. W lutym w naszej parafii przez cztery kolejne soboty będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie metodą warsztatową. Zapraszamy.
  11. Dzisiaj nasz chór parafialny o godz. 19.00 uczestniczy w koncercie w kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie p.t.” Chóralne kolędowanie”, szczegóły na plakacie w gablocie.
  12. Przypominamy, że jeśli ktoś pragnie zaprosić księdza w terminie wskazanym na planie kolędy, należy wrzucić do skarbony z tyłu kościoła lub przekazać w kancelarii, lub przez internet kartkę z adresem. Kolęda dodatkowa będzie w piątek 12 stycznia, lub w indywidualnie umówionym terminie.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o tym, że nowy rząd zapowiada ograniczenie liczby lekcji religii w szkołach. W związku z tym są artykuły o znaczeniu szkolnej katechezy i autorzy zastanawiają się nad jej przyszłością. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  14. Solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy życzenia wielu łask Bożych.
  15. Do wieczności przeszedł Józef Kacprzak z ul. Reja. Wieczny odpoczynek…

Intencja Żywego Różańca na styczeń – o docenienie daru różnorodności

Módlmy się, do Ducha Św. aby pomógł nam rozeznać dary różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkryć bogactwo wielu tradycji liturgicznych wewnątrz Kościoła.