Ogłoszenia 8 października 2023

salwatorianie 8 października 2023

8 października 2023 r.

1. Zaczynamy od podziękowań. Bóg zapłać wszystkim, którzy w poprzednią niedzielę pomogli w zorganizowaniu odpustu parafialnego i festynu. Dziękujemy Siostrom Służebniczkom, katechetom, osobom występującym, prowadzącym stoiska, warsztaty, Paniom które upiekły ciasta, dzieciom i dorosłym biorącym udział w procesji. Bóg zapłać wszystkim , którzy udzielili wsparcia finansowego i rzeczowego. W tej intencji zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00. Niech Pan Bóg Wam stokrotnie wynagrodzi i błogosławi.
  2. W liturgii czcić będziemy:
  • w piątek Wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana.
  1. Przez cały październik zapraszamy wspólnie dorosłych i dzieci o godz. 17.30 na nabożeństwa różańcowe. Oprócz dzieci  o prowadzenie różańca prosimy: we wtorki Przyjaciół Oblubieńca, w czwartki Salwatorianów świeckich, w sobotę Żywy Różaniec.
  2. W piątek 13 X zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najsw. Sakramentu, o godz. 19.00 różaniec i Apel Jasnogórski.
  3. Spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się w środę po Mszy Św. wieczornej w salce.
  4. Jest już księga intencji na przyszły rok. Od poniedziałku w kancelarii będzie można zamawiać intencje mszalne na 2024 rok. Wejście do kancelarii będzie przez kaplicę Domu Zakonnego. Są już też wyłożone kartki na wypominki za zmarłych za których będziemy się modlić przez cały listopad. Każdego dnia odprawiona będzie Msz Św., oraz różaniec. Prosimy o dopisanie też nazwy ulicy.
  5. Rafał zaprasza na III bal seniora, który odbędzie się dziś, w niedzielę od godz. 17 w OSP Piastów.
  6. Rafał zaprasza młodzież na pielgrzymkę do Trzebnicy i zwiedzanie Wrocławia: Termin 20 – 22 października. Koszt to 250 zł. Zapisy u Ks. Rafała.
  7. W dniach 17, 18, 19 pażdziernika organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Markowej do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i beatyfikacji Rodziny Ulmów. Odwiedzimy też Kalwarię Pacławską, Przemyśl, Krasiczyn, Miejsce Piastowe, Bóbrkę, Duklę, Strachocinę, Komańczę i Solinę. Wyjazd we wtorek rano, powrót w czwartek wieczór, Koszt to 650 zł. Zapisy w zakrystii.
  8. Zapraszamy na parafialne wyjście do kina na film o rodzinie Ulmów. Seans odbędzie się w czwartek 19.10. o godz. 19.00. Bilety 15 zł. Zapisy w zakrystii.
  9. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii. Msza Św. w  intencji dobrodziejów naszego kościoła zostanie odprawiona w piątek 13. 10. o godz. 7.30
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny w którym m.in. o synodalności w Kościele, tzn. o braterstwie.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.